Blog > Komentarze do wpisu

EUROPEJSKI FESTIWAL SMAKU LUBLIN 2009 - 2016

 

EUROPEJSKI FESTIWAL SMAKU LUBLIN 2009 - 2016 

Tak będzie nazywał się nowy festiwal, który odbędzie się w Lublinie w dniach od 11 do 13 września 2009. Tak postanowiła Rada Programowa, która zebrała się we wtorek 28 kwietnia 2009 na Zamku Lubelskim. W spotkaniu udział wzieli: Włodzimierz Wysocki, z-ca Prezydenta Miasta Lublin, Piotr Franaszek, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Zygmunt Nasalski, dyrektor Muzeum Lubelskiego, Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego, Stefan Kozak, prawnik, który pracował w kancelarii Prezydentów Wałęsy, Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego, Magdalena Fijałkowska, wiceprezes Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku, Waldemar Sulisz, prezes Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku i Janusz Dwornicki, dyrektor Biura Promocji Promedia.

Na wniosek Włodzimierza Wysockiego zebrani zatwierdzili rozszerzenie projektu Festiwalu Dobrego Smaku do formuły Europejski Festiwal Smaku Lublin 2009 - 2016 oraz przyjęli wstępny program festiwalu przygotowany przez Waldemara Sulisza i zaakceptowali udział gwiazd: Roberta Makłowicza, Stanisława Soyki oraz Piotra Bikonta. Na wniosek Piotra Franaszka postanowiono włączyć festiwal Smaki Lubelszczyzny do festiwalu festiwali: Europejskiego Festiwalu Smaku Lublin 2009 - 2016. Do festiwalu festiwali zostają włączone Ogólnopolskie Turnieje Nalewek Kresowych, organizowane przez Kresową Akademię Smaku w Dworze Anna i Kazimierzu Dolnym. W ramach Europejskiego Festiwalu Smaku Lublin 2009 - 2016 odbędzie się Międzynarodowy Turniej Nalewek Polski i Krajów Ościennych, na który przyjadą laureaci wszystkich turniejów nalewek w Polsce. Na wniosek Krzysztofa Wiejaka rozszerzony zostaje cykl wydarzeń kulinarnych, muzycznych i artystycznych, tak by zapełnić przez trzy dni Scenę Smaku. Rada programowa postanowiła, że do 15 maja zostanie zamknięty szczegółowy program festiwalu festiwali.

Organizatorem Europejskiego Festiwalu Smaku jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski, Biuro Promocji Promedia. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Waldemar Sulisz, prezes Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku. Gwiazdami festiwalu są: Robert Makłowicz, Stanisław Soyka i Piotr Bikont. Szefem organizacyjnym festiwalu jest Janusz Dwornicki.

 

Za Kresową Akademię Smaku podpisał Waldemar Sulisz

środa, 29 kwietnia 2009, autorzy

Polecane wpisy