Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Projekty | Stowarzyszenie | Wydarzenia
RSS

Projekty

środa, 22 kwietnia 2009

 

W dniach 11 – 13 września 2009 r na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbędzie się Festiwal Dobrego Smaku Lublin 2009. Organizatorem imprezy jest Kresowa Akademia Smaku, oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Stowarzyszenie Winiarzy i Miodosytników Polskich, Biuro Promocji Promedia.


Ten wielce prestiżowy, jedyny tej rangi i najciekawszy w Polsce festiwal poświęcony prezentacji i promocji dziedzictwa kulinarnego odbędzie się w Lublinie po raz pierwszy. Na Rynku Starego Miasta, w Trybunale Koronnym i na dziedzińcu Zamku Lubelskiego mieszkańcy Lublina i goście z całej Polski będą mogli poznać bogactwo kulinarne poszczególnych regionów Polski i Europy, a przede wszystkim odkryć wielokulturowy smak Lubelszczyzny. W ciągu trzech dni festiwalu na kilkudziesięciu stoiskach można będzie degustować, poznać tajniki wytwarzania i zakupić naturalne produkty spożywcze będące unikalnymi wizytówkami regionów, z których pochodzą. Nie zabraknie wędlin, ciast, pieczywa, serów, nalewek, soków, itp. niedostępnych na co dzień w żadnym sklepie. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. 

Wielką gwiazdą Festiwalu Dobrego Smaku będzie Robert Makłowicz, wraz z Piotrem Bikontem i Waldemarem Suliszem będą obecni podczas wydarzeń towarzyszących. Na specjalnie zaaranżowanej scenie odbywać się będą m.in. pokazy kulinarne i konkursy dla odwiedzających, w tym wspólne gotowanie najsłynniejszych potraw Lubelszczyzny z Robertem Makłowiczem, Piotrem Bikontem i Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

Podczas spotkań panelowych eksperci, znawcy tradycji kulinarnej i przedstawiciele mediów z całej Polski rozmawiać będą o dziedzictwie kulinarnym Rzeczpospolitej Obojga Narodów.  Najlepszym producentom tradycyjnej żywności przyznane zostaną certyfikaty Kresowej Akademii Smaku, odbędzie się też finał konkursu „Nasze Dobre Lubelskie” ogłoszonego na łamach Telewizji Lublin, Radia Lublin i Dziennika Wschodniego. Podczas Festiwalu odbędzie się I Turniej Nalewek Polski i Krajów Ościennych.  

Specjalną atrakcją festiwalu będzie ekskluzywny koncert Stanisława Soyki na Zamku Lubelskim, podczas którego usłyszymy w jego aranżacji Sonety Shakespeare'a. Oraz wystawa "A smak dał nam Bóg za darmo" w Muzeum Lubelskim, dedykowana Franciszkowi Starowieyskiemu. Z uwagi na charakter festiwalu spodziewamy się, że na żywo odwiedzi go ok. 50 tys. osób, głównie mieszkańców województwa lubelskiego a także gości z terenu całej Polski. Festiwal będzie masowo promowany w regionie w ramach wszystkich dostępnych środków przekazu, oraz m.in. poprzez wysyłkę indywidualnych zaproszeń do znaczących osób polityki, administracji i biznesu. Promocję imprezy wspomaga także internetowa strona festiwalu.

Festiwal Dobrego Smaku Lublin 2009 będzie szeroko relacjonowany przez media: radio, prasę, telewizję regionalną i ogólnopolską (relacje bezpośrednie oraz  retransmisje w ramach samodzielnego programu). W sprawie omówienia szczegółów udziału prosimy o kontakt z Biurem Festiwalu: Klub Alchemia, ul. Złota 3 lub Biurem Promocji PROMEDIA tel. 605 848 848,e-mail: smaki@biuropromocji.com.

Archiwum
Zakładki: