Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Projekty | Stowarzyszenie | Wydarzenia
RSS

Wydarzenia

czwartek, 30 kwietnia 2009

Znakomity artysta zaśpiewa swoje największe utwory, w tym Sonety Szekspira, na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Koncert odbędzie się w sobotę 12 września 2009. Renesansowy dziedziniec, fortepian, wielki artysta, kaplica św. Trójcy, w niebie na górze Bóg - takiego koncertu jeszcze w Lublinie nie było.

O festiwalu niżej.

 

środa, 29 kwietnia 2009

 

EUROPEJSKI FESTIWAL SMAKU LUBLIN 2009 - 2016 

Tak będzie nazywał się nowy festiwal, który odbędzie się w Lublinie w dniach od 11 do 13 września 2009. Tak postanowiła Rada Programowa, która zebrała się we wtorek 28 kwietnia 2009 na Zamku Lubelskim. W spotkaniu udział wzieli: Włodzimierz Wysocki, z-ca Prezydenta Miasta Lublin, Piotr Franaszek, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Zygmunt Nasalski, dyrektor Muzeum Lubelskiego, Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego, Stefan Kozak, prawnik, który pracował w kancelarii Prezydentów Wałęsy, Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego, Magdalena Fijałkowska, wiceprezes Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku, Waldemar Sulisz, prezes Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku i Janusz Dwornicki, dyrektor Biura Promocji Promedia.

Na wniosek Włodzimierza Wysockiego zebrani zatwierdzili rozszerzenie projektu Festiwalu Dobrego Smaku do formuły Europejski Festiwal Smaku Lublin 2009 - 2016 oraz przyjęli wstępny program festiwalu przygotowany przez Waldemara Sulisza i zaakceptowali udział gwiazd: Roberta Makłowicza, Stanisława Soyki oraz Piotra Bikonta. Na wniosek Piotra Franaszka postanowiono włączyć festiwal Smaki Lubelszczyzny do festiwalu festiwali: Europejskiego Festiwalu Smaku Lublin 2009 - 2016. Do festiwalu festiwali zostają włączone Ogólnopolskie Turnieje Nalewek Kresowych, organizowane przez Kresową Akademię Smaku w Dworze Anna i Kazimierzu Dolnym. W ramach Europejskiego Festiwalu Smaku Lublin 2009 - 2016 odbędzie się Międzynarodowy Turniej Nalewek Polski i Krajów Ościennych, na który przyjadą laureaci wszystkich turniejów nalewek w Polsce. Na wniosek Krzysztofa Wiejaka rozszerzony zostaje cykl wydarzeń kulinarnych, muzycznych i artystycznych, tak by zapełnić przez trzy dni Scenę Smaku. Rada programowa postanowiła, że do 15 maja zostanie zamknięty szczegółowy program festiwalu festiwali.

Organizatorem Europejskiego Festiwalu Smaku jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku w Lublinie oraz Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski, Biuro Promocji Promedia. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Waldemar Sulisz, prezes Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku. Gwiazdami festiwalu są: Robert Makłowicz, Stanisław Soyka i Piotr Bikont. Szefem organizacyjnym festiwalu jest Janusz Dwornicki.

 

Za Kresową Akademię Smaku podpisał Waldemar Sulisz

środa, 22 kwietnia 2009

 

W dniu 21 kwietnia w klubie literackim Alchemia przy Złotej 3 w Lublinie, w obecności Włodzimierza Wysockiego, Z-cy Prezydenta Lublina odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku, na którym uchwalono statut, powołano władze i komisję rewizyjną.

Zarząd Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku

Waldemar Sulisz, prezes, Magdalena Fijałkowska, wiceprezes, Stanisław Stelmach, skarbnik, Adam Gąsiorowski, sekretarz.


Komisja Rewizyjna

Ryszard Zdonek przewodniczący, Eliza Kunc, Stanisław Bałdyga.

Członkowie honorowi

Piotr Bikont, Robert Makłowicz, Włodzimierz Wysocki

W dniu 21 kwietnia 2009 w Królewskim Mieście Lublinie powstało Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku. Członkami założycielami Stowarzyszenia Kresowa Akademia Smaku są:

Dorota Niedziałkowska, historyk sztuki, wydawca, edytor z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Magdalena Fijałkowska, redaktor Radia Lublin, specjalista d/s projektów unijnych

Eliza Kunc, nauczycielka historii, restaurator, właścicielka Dworku "U Elizy" w Piaskach

Marta Stelmach, restaurator, właścicielka Zajazdu Marta w Pułankowicach

Stanisław Stelmach, restaurator, właściciel Zajazdu Marta w Pułankowicach

Łukasz Drewniak, dyrektor Janowskiego Ośrodka Kultury w Janowie Lubelskim, twórca i realizator festiwalu "Gryczaki".

Grzegorz Józefczuk, redaktor Gazety Wyborczej, prezes Stowarzyszenia Festiwal Bronona Schulza

Marian Koczorowski, restaurator, właściciel Karczmy Rzym w Konopnicy

Ryszard Zdonek, restaurator, właściciel Restauracji Polskiej i hotelu Dom Architekta w Kazimierzu Dolnym

Ks. Stefan Batruch, proboszcz parafii grekokatolickiej w Lublinie, twórca Transgranicznych Dni Dobrosąsiedztwa w Korczminie

Prof. dr Adam Gąsiorowski, prodziekan Wydziału Fizjoterapii Wyższej Szkoły Społeczno- Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie

Stanisław Bałdyga, artysta grafik, Związek Polskich Artystów Plastyków, Wydawnictwo Reklamowe "Bałdyga" w Lublinie

Maciej Zasławski, wiceprezes Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników w Warszawie

Jarosław Zdrojkowski, były Marszałek Województwa Lubelskiego, wiceprezes Międzynarodowych Targów Lubelskich

Waldemar Sulisz, redaktor Dziennika Wschodniego, teatrolog, pomysłodawca Kresowej Akademii Smaku.

 

Archiwum
Zakładki: